KONST / Litografier / Färglitografi 12892169
nr 1289 2169
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, "Natt i Dabarobra". Signerad, daterad 1991, numrerad 222/385. Motivet: 39x58cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:23:56
300 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson